EN
RAŠYKITE arba skambinkite +370 655 52169
Bendruomenė

Žmonės

 

Sena afrikiečių patarlė byloja, kad vaiką augina visas kaimas. Šiandien ši patarlė, ko gero, skambėtų taip: „Vaiką augina visa mokykla.“ O mokykla – tai bendruomenė: tėvai, vaikai, ugdytojai (nuo sargo iki mokyklos vadovo).

 

Vaiko kelyje į suaugusiojo gyvenimą pėdsaką palieka kiekvienas sutiktas žmogus. Todėl ir siekiame telkti, vienyti ir stiprinti savo bendruomenę, kurios tikslas – ugdyti asmenybes, pasirengusias ateities pokyčiams, turinčias tvirtas moralines nuostatas ir prisiimančias atsakomybę už savo sprendimus.

Tradicijos

 

  • Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia. Mokslo ir žinių diena pas mus – visada tik rugsėjo 1-ąją!
  • Bendruomenės diena – mūsų gimtadienis, kurį švenčiame rudens pradžioje. Tai gera proga mums visiems pabūti kartu.
  • Blusturgiai – dalinimosi ir naujo daiktų gyvenimo pradžios smagumai, kuriais džiaugiamės bent kartą per metus.  
  • Kalėdiniai vakarai – jaukūs pabuvimai laukiant šviesiausios metų šventės.
  • Sausio 13-oji – diena, kai minime tuos, kuriems turime būti dėkingi už Lietuvos laisvę.  
  • Užgavėnės – namuose keptų blynų skanavimo, Lašininio arba Kanapinio palaikymo, pasivažinėjimo arkliu kinkytu vežimu (jei yra sniego), Morės deginimo (net jei lyja) ir kaukėto siautėjimo šventė.
  • Vasario 16-osios šventė – mūsų valstybės gimtadienis, kurį švenčiame linksmai!
  • Kovo 11-oji: kaip smagu, kad Lietuva turi du gimtadienius!
  • Ketvirtokų išlydėtuvės – prisiminimų, padėkų ir palinkėjimų vakaras.
  • Metų pabaigos spektaklis: visa mokykla – tikroje scenoje.

Pažinimo klubas

 

„Pažinimo klubas“ – tai mūsų neformalus švietimo forumas, kuriame su savo bendruomene dalijamės gerąja patirtimi, naujausiomis žiniomis ir praktiniais patarimais apie vaiko ugdymą konkrečiai ir apie žmogaus gerovę apskritai. Į „Pažinimo klubą” kviečiame ir išskirtinius svečius – garsius savo srities ekspertus, kurie savo darbais ir žiniomis šviesina Lietuvos mokslinę padangę. „Pažinimo klubas“ – tai unikali galimybė išsiaiškinti tai, kas tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su mūsų vaikais, apie ką susimąstome pamatę laidą ar perskaitę straipsnį, kas ima netikėtai kirbėti galvoje ar kartais neleidžia užmigti naktimis – trumpai tariant, viską, ką norime sužinoti apie save ar savo vaiką, bet nedrįstame paklausti…
 

KAI NORISI ŽINOTI DAR DAUGIAU: "SAULĖS GOJAUS" PROFESIONALŲ MINTYS IR PATARIMAI

Patarimai būsimojo pirmoko tėveliams

Savanorystė

 

Darbo rinkos dėsniai veikia ne tik už mūsų mokyklos sienų, bet ir jos viduje! Mūsų moksleiviai mokosi megzti darbinius santykius plušėdami „firmose“, kurioms vadovauja suaugę mokyklos darbuotojai (ne vien pedagogai!) ir aktyvūs tėvai. Kiekvienas moksleivis, parašęs motyvacinį laišką ir gavęs „firmos“ vadovo patvirtinimą, gali pasirinkti darbą vienoje iš „firmų“, kurių pas mus – gausu: „Gojaus obuoliukai“, „Jeronimo varlės laboratorija“, „The Jewelry Makers“, „Kvapukas“, „Vokalinė grupė“, „Vyriški reikalai“, „Popieriniai objektai“, „Lietuvos skautai“, „Dekupažo magija“, „Merė Popins“. Kaip ir kiekvienas darbo rinkos dalyvis, moksleivis turi teisę savo darbo vietą po pusės metų keisti – arba rizikuoja ją prarasti, jei netenka „darbdavio“ pasitikėjimo (šiuo atveju jam tenka eiti į „darbo biržą“ ir mokytis individualiai).

 

Mūsų bendruomeniškumą dar labiau stiprina tėvelių, senelių, draugų ir pažįstamų įsitraukimas į  mokyklos ugdomąją veiklą, kurią praturtina svečių žinios, gyvenimiška patirtis, nepamirštami pasakojimai ir net į klasę atsinešti gardumynai.